Rozmowy o Polsce i Polakach

Jak się okazuje także życiem politycznym rządzi niejednokrotnie przypadek

  • 8
  • 97
  • 0

Jesienią ubiegłego roku znalazłem się w gronie, jak to określili inicjatorzy: „polskich i polonijnych organizacji i środowisk wolnościowych i niepodległościowych, które nie mając reprezentacji w Sejmie postanowiły w drodze prawyborów wybrać wspólnego kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w wyborach 2025r.”.

Wówczas to, w trakcie tzw. „przesłuchań” przez Kolegium Elektorów, poznałem Roberta Śledzia, który tak jak i ja zgłosił się w gronie kilkunastu osób, aby uczestniczyć w prawyborach. Na pewnym etapie Robert Śledź się wycofał, natomiast ja uczestniczyłem w decydującym etapie prawyborów, czyli konwencji jaka odbyła się w Warszawie w dniu 16 listopada 2024 r.

Całego „procesu prawyborów”, jak i samej ostatecznej konwencji nie chcę poświęcać specjalnej uwagi, ale Robert Śledź na tyle mnie zainteresował, że postanowiłem się z nim skontaktować.

Okazało się szybko, że jak spotyka się dwóch Polaków, którzy rzeczywiście zainteresowani są działaniem a nie lansowaniem swojej osoby, rozprawianiem, że „się nic nie da zrobić w obecnej sytuacji globalnej i do tego bez pieniędzy”, albo z kolei zajmują się obiecywaniem politycznego „przewrotu kopernikańskiego” i rozwiązaniem natychmiast wszystkich problemów Polski i Polaków – to wtedy ci Polacy szybko nawiązują kontakt i wzajemną sympatię.

I tak w ciągu kilku miesięcy, krok po kroku, zapraszając się wzajemnie na rozmowy w realu oraz do uczestniczenia w przedsięwzięciach, które należą do polskich obowiązków poznawaliśmy się z Robertem. Dowiedziałem się, że Robert, jako przewodniczący partii Polski Interes Narodowy, zamierza startować w wyborach prezydenckich. Póki co zarejestrował komitet wyborczy kandydata w wyborach prezydenckich 2025.

Zaprosiłem także Roberta i jego współpracowników na wyjazd organizowany przez kierownictwo Klubu Myśli Polskiej z okazji święta narodowego Węgrów. Była to okazja nie tylko do jeszcze lepszego poznania się, ale także do wspólnych doświadczeń i wniosków jakie wyciągnęliśmy z uczestniczenia w wyjeździe do Budapesztu.

Przy okazji rozmów w Budapeszcie powstała też koncepcja nagrania cyklu wspólnych podcastów poświęconych sprawom polskim oraz polskiemu interesowi narodowemu w obecnej i przyszłej sytuacji międzynarodowej. Być może przybierze to postać szerszego projektu medialny i długookresowej współpracy.

Wielka gra o AI
poprzedni Wielka gra o AI
Polacy wobec paktu migracyjnego
następny Polacy wobec paktu migracyjnego
Kategoria: Polityka
Komentarze 0
Każdy komentarz wnosi coś cennego! Czy zgadzasz się z przedstawionymi w artykule opiniami? Dołącz do dyskusji i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!